KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15643287
nr 1564 3287
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Kites". Signerad, numrerad 20/90. Bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 43x48 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 september 2023
kl 20:46:32
16/9 01:21:40
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis